Hutermann F9

1 hodnocení
428 Kč 354 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

S moderním požárním hlásičem malého rozměru Hütermann F9 se můžete vyhnout neštěstí, které by mohlo nemilosrdně zasáhnout Vás, Vaši rodinu i Váš majetek. Tento praktický přístroj Vás dokáže včas upozornit na riziko požáru – jakmile detekuje kouř, dá Vám o hrozbě vědět spuštěním hlasité sirény (85 dB). Vy tak můžete vše vyřešit ještě dříve, než dým propukne v ničivé plameny.

Jedná se o autonomní hlásič, který není třeba propojovat s žádnými dalšími zařízeními. Využít lze v domácnostech či kancelářích (není určen pro karavany či jiné mobilní domy ani pro průmyslové prostory).

Hlásič je osazen sofistikovaným čipem americké společnosti Microchip, který umožňuje výrobu hlásiče s minimem dalších komponent. Výsledkem je tak velmi spolehlivý produkt minimálních rozměrů.

Poslouží vám až 10 let

K přednostem tohoto požárního hlásiče patří i jeho nadstandardní životnost. Zařízení je vybaveno senzorem, který vám vydrží dlouhých 10 let. Životnost až 10 let má také lithiová baterie, jež přístroj napájí. Celou dekádu se tak nemusíte vůbec o nic starat – hlásič bude po celou dobu spolehlivě dbát o vaši bezpečnost. Za provoz ušetříte cca 300,-Kč (srovnejte s běžným hlásičem s životností 5 let + 1x ročně alkalická baterie).

Oficiální certifikace

Hütermann F9 splňuje normu EN 14604, která stanovuje standardy autonomních hlásičů kouře, a vyhovuje i požadavkům vyhlášky ministerstva vnitra č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb. Zařízení tedy disponuje veškerými náležitostmi, které mají mít požární hlásiče, jejichž instalace je nezbytnou podmínkou pro kolaudace novostaveb.

Spolehlivá a bezpečná technologie

Tento detektor kouře patří do skupiny optických hlásičů. Ty na rozdíl od hlásičů ionizačních nepracují s žádným radioaktivním materiálem, a tak je jejich použití naprosto bezpečné. K jejich výhodám pak patří i minimální riziko falešných poplachů – sirénu spustí jen tehdy, hrozí-li opravdu nebezpečí požáru.

Že je hlásič v provozu, poznáte podle signalizační LED diody. Kromě toho si pak jeho správnou funkčnost můžete kdykoliv ověřit i pomocí speciálního testovacího tlačítka.

Snadná instalace

Požární hlásič Hütermann F9 doporučujeme umístit do každé místnosti vaší domácnosti, a to vždy přibližně do středu stropu. K instalaci tohoto zařízení můžete využít vruty a hmoždinky, které jsou součástí našeho balení.

Vlastnosti:


- optická detekce kouře
- mikroprocesor Microchip Made in USA
- integrovaná baterie Varta s životností 10let
- mřížka detekční komory zabraňující vniknutí hmyzu
- certifikace EN14604
- optická a akustická indikace poplachu, funkce Hush pro utišení poplachu
- testovací tlačítko

Technické parametry:


- detekce: fotoelektrická, optická měřící komora
- životnost: cca 10 let lithiová baterie
- akustický signál: 85dB
- provozní teplota: 0 až +50 °C
- provozní vlhkost: 10%-90% RH
- hlídaná plocha: do 60m2
- klidová spotřeba: <7uA
- rozměr: 45x42mm
- napájení: lithiová baterie Varta, životnost cca 10 let, indikace vybití baterií

Doplňkové parametry

Kategorie: Centrální jednotky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: