Bezdrátový domovní GSM alarm s Wi-Fi, GSM telefonem a SOS voláním HG-240-EN - TUYA

2 hodnocení
2 748 Kč 2 271 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moderní zabezpečení Vašeho domova

Společnost Hütermann Vám představuje alarm HG-240-EN, který se postará o to, abyste Vy i Vaše rodina mohli za všech okolností klidně spát. Tento přístroj dokáže v případě ohrožení vaší nemovitosti spustit hlasitou sirénu, ale taky Vám zavolat, poslat SMS či zobrazit upozornění ve speciální chytré aplikaci. A aby toho nebylo málo, poslouží Vám i jako hlásič požáru a využívat jej můžete taky jako klasický telefon nebo senior alarm. Jde zkrátka o zařízení, které má rozhodně co nabídnout. Vzhledem ke své bohaté výbavě a široké funkcionalitě se přitom může pochlubit velmi rozumnou cenou.

 

Tísňový hovor, chytrá aplikace i klasická siréna

Do alarmu Hütermann HG-240-EN můžete vložit SIM kartu a poté být informováni o potenciálních bezpečnostních hrozbách formou automatických telefonických hovorů či SMS. Pokud zkrátka někdo vnikne do Vašeho bytu, zařízení samo zavolá či napíše zprávu na předem nastavená čísla (zvolit si můžete až 5 čísel). Alarm přitom disponuje i integrovaným mikrofonem, takže v případě uskutečnění tísňového hovoru dokonce uslyšíte, co se v zabezpečeném objektu děje. Alarm funguje se SIM kartami všech operátorů.

Přístroj také můžete připojit ke své domácí Wi-Fi síti a mít vše pod kontrolou prostřednictvím aplikace Smart Life pro Android a iOS (dostupná v češtině). Tu si můžete zdarma stáhnout do svého chytrého mobilního telefonu.

Zároveň se v případě ohrožení (zaznamenání pohybu) spustí hlasitá siréna. Ta je vestavěna přímo v alarmu, v případě zájmu však můžete k přístroji připojit i výkonnější externí sirénu – drátová siréna (s 90cm přívodním kabelem) je součástí našeho balení, bezdrátovou (HG-S03), nebo (HG-S04) si můžete dokoupit.

I když do přístroje nevložíte SIM kartu, můžete jej bez problému připojit k Wi-Fi. Alarm Vám pak sice nebude moci zavolat, ale o případném vniknutí do bytu Vás bude i tak okamžitě informovat – pomocí chytré aplikace. A nebudete-li mít přístroj připojený ani k Wi-Fi síti, stále můžete čelit bezpečnostním hrozbám díky klasické hlasité siréně, kterou mohou ve Vaší nepřítomnosti zaregistrovat třeba vaši sousedi.

Pokud k alarmu připojíte i kompatibilní požární čidlo, může Vás zařízení varovat nejen před vniknutím nežádoucí osoby do objektu, ale také před vypuknuvším požárem.

 

Bezdrátová technologie i připojení kabelem

Srdcem tohoto alarmu je jeho hlavní ústředna, která umí bezdrátově komunikovat s kompatibilními pohybovými či požárními čidly a magnetickými kontakty. V základním balení najdete jedno bezdrátové pohybové čidlo a jeden bezdrátový magnetický kontakt, připojit jich však můžete až 90. Čidla k dokoupení najdete na této stránce.

Zařízení disponuje i třemi samostatnými drátovými smyčkami, takže k němu bezpečnostní komponenty (čidla) můžete připojit nejen bezdrátově, ale i pomocí klasických kabelů.

 

Zabezpečení celého domu i jednotlivých místností

S alarmem Hütermann HG-240-EN si vždy můžete zvolit, zda má být Vaše nemovitost zabezpečena plně, anebo jen částečně. Pokud jste zkrátka mimo domov, alarm dává pozor na celou Vaši domácnost. Když jste ale doma, může hlídat jen určitou její část. Zatímco je tak např. přízemí pod alarmem, v prvním patře se můžete normálně pohybovat. V režimu částečného zajištění si totiž můžete vybrat, která pohybová čidla mají být aktivní.

 

SOS tlačítko

Ústředna alarmu je vybavena barevným LCD displejem o úhlopříčce 2,4 palce a také podsvíceným SOS tlačítkem, kterým lze kdykoliv jednoduše spustit poplach. Budete-li tak např. sami doma a začnete mít pocit, že se k Vám někdo snaží vloupat, stačí stisknout SOS tlačítko a na přednastavená telefonní čísla se okamžitě odešle nouzová zpráva.

V případě, že by někdo strhl ústřednu ze zdi, se alarm spustí automaticky.

 

Integrovaná paměť

Alarm Hütermann HG-240-EN je také vybaven vestavěnou pamětí, která pojme až 50 záznamů o poplachu a 20 záznamů o dílčích aktivitách (např. odemknutí/zamknutí ústředny).

 

Praktický dálkový ovladač

Součástí našeho balení jsou i 2 malé bezdrátové ovladače, které můžete mít neustále po ruce. S jejich pomocí si můžete kdykoliv snadno a rychle přivolat pomoc – stačí stisknout speciální SOS tlačítko, které máte k dispozici nejen na hlavní ústředně, ale právě i na dálkovém ovladači.

Prostřednictvím bezdrátového ovladače navíc můžete celý alarm jednoduše aktivovat a deaktivovat (třeba při odchodu či příchodu domů).

Těchto šikovných ovladačů můžete s alarmem využívat až deset – k základním dvěma si u nás můžete dokoupit i další.

 

Různé možnosti aktivace a deaktivace alarmu

Kromě využití zmíněných bezdrátových ovladačů můžete alarm vždy aktivovat či deaktivovat i dalšími způsoby:

 • za pomoci dvou menších RFID přívěsků, které stačí přiložit k alarmu,
 • zadáním hesla na klávesnici alarmu,
 • zadáním hesla formou SMS z jakéhokoliv telefonu,
 • pomocí chytré mobilní aplikace.

Díky integrovanému časovači si navíc můžete nastavit, že se alarm aktivuje či deaktivuje automaticky v určitý čas.

 

Multifunkční magnetický kontakt

V balení najdete i magnetický kontakt, který lze využít hned několika způsoby. Jednak Vám může nahradit „gong – hlásič návštěv“ (zvuková signalizace při příchodu zákazníka do prodejny), ale také se může stát dalším prvkem Vašeho bezpečnostního systému. Jde totiž o vychytávku, která sestává ze dvou částí: první z nich můžete umístit na rám okna či dveří a druhou na samotné okno/dveře. Alarm se pak spustí tehdy, jakmile se od sebe obě části magnetického kontaktu vzdálí – tedy ve chvíli, kdy někdo nepovolaný otevře dveře či okno.

Magnetický kontakt můžete kdykoliv přepnout do režimu „odjištěno“. Poté můžete okno či dveře bez obav otevírat i zavírat (alarm totiž reaguje na otevírání okna/dveří jen v režimu „zajištěno“).

 

Poslouží i jako běžný telefon

Jakmile do alarmu Hütermann HG-240-EN vložíte SIM kartu, můžete toto zařízení využívat i pro běžné volání. Poslouží Vám k tomu klávesnice, sluchátko a displej, které najdete na ústředně alarmu.

 

Napájení ze zásuvky i záložní baterie

 

Ústředna alarmu je napájena z klasické elektrické zásuvky – síťovým napáječem USB (5 V / 1 A). Kromě toho je pak také vybavena záložním akumulátorem (3,7 V / 500 mA), který jí zajišťuje až 8 hodin provozu i bez přístupu k elektřině.

 

Čidla alarmu jsou napájena bateriemi: pohybové PIR čidlo – 2ks 1,5V, typ AAA, magnetický kontakt – 1 ks 3V, typ CR2450.

 

Dálkové ovladače jsou napájeny baterií – 1x3V (CR2025).

 

Dá Vám vědět o slabých bateriích i o výpadku proudu

Jakmile bude v některém z čidel alarmu docházet baterie, dostanete automatickou zprávu na mobil (SMS či upozornění v aplikaci). Baterku tak stihnete vždycky včas vyměnit.

Textovou zprávu nebo upozornění dostanete i v případě, že v místě, kde je alarm nainstalován, dojde k výpadku proudu.

 

Obsah balení

 

 • Ústředna alarmu (Wi-Fi + GSM),
 • napáječ USB 5 V / 1 A a cca metr dlouhý přívodní micro USB kabel,
 • drátová siréna,
 • 1× PIR pohybové čidlo HG-PIR5, vč. baterie,
 • 1× magnetický kontakt HG-MAG5, vč. baterie,
 • 2× klíčenka – bezdrátový ovladač HG-RC5, vč. baterií,
 • 2× klíčenka HG-RFID,
 • 3× rezistor 10K (na připojení drátových EOL zón),
 • 1× konektor s kablíkem (na připojení drátových EOL zón),
 • spojovací materiál,
 • návod v českém jazyce,
 • vícejazyčné menu: EN, DE, RU, ES, PL, IT, FR.


Doplňkové parametry

Kategorie: Detektory
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: