Apple iMac 24" Apple M1, 8-core CPU, 8-core GPU, 256GB,CZ MGPK3CZ/A MGPC3CZ/A

2 hodnocení
40 505 Kč 33 475 Kč bez DPH
Skladem
Varianta
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový 24″ Apple iMac je spolehlivý a vysoce kompaktní počítač, který je vhodný pro každého, kdo má vysoké nároky na design, obraz, výkon, jednotlivé funkce, uživatelské prostředí a praktičnost. Při výrobě se společnost inspirovala tím nejlepším, co má v nabídce, čemuž odpovídají také další atributy. Základním kamenem tohoto all-in-one PC je dokonalé spojení čipu Apple M1 a operačního systému macOS Big Sur, díky kterému můžete využit plného potenciálu počítače.

Počítač má líbivý ultratenký design o tloušťce pouhých 11,5 mm a stojí na elegantním vyvýšeném stojanu. Ze zadní strany se pak nachází super-rychlé porty Thunderbolt 4 a rozhraní doplňuje nekompromisní bezdrátové připojení Wi-Fi 6. Těšit se můžete také na mikrofony studiové kvality a webkameru s rozlišením 1080p pro jasnou a zřetelnou online komunikaci. Apple navíc přibalil i příslušenství pro snadné ovládání, kdy získáte periferie Magic Keyboard a Magic Mouse zcela zdarma. Dále si společnost přichystala malé zemětřesení v barevných variantách produktu, kdy máte na výběr z opravdu široké palety barev – stříbrná, modrá, zelená, růžová, žlutá, oranžová, červená a fialová.

Barevné varianty Apple iMac (2021)

Hlavní přednosti

 • 24″ Apple iMac (2021) je spolehlivý počítač typu All-In-One
 • S přehledem splní veškeré uživatelské nároky
 • Skvělý design, obraz, výkon, funkce, prostředí i praktičnost
 • Představuje ideální řešení pro nejrůznější aktivity
 • Vhodný pro kancelářské práce, hry, střih videa či hudební tvorbu
 • Displej 4,5K Retina s rozlišením 4480 x 2520 px a jasem 500 nitů
 • Široký barevný gamut P3 se sytějšími odstíny zelené a červené
 • True Tone upraví bílý bod displeje podle prostředí
 • Dokonalá sytost, propracované detaily a realističnost obrazu
 • MacOS BigSur přináší odvážný nový design
 • Čip Apple M1 znamená ohromný skok ve výkonu PC
 • Až 3,5x výkonnější CPU a 5x rychlejší GPU a 9x rychlejší AI
 • 8jádrové CPU s taktem až 3,2 GHz pro složité operace
 • 16MB Cache L2 poskytne dostatek času pro funkci jader
 • 8jádrové GPU pro graficky náročné aplikace a hry
 • 16jádrový Neural Engine umožňuje vyspělé strojové učení
 • Jednotná 8GB LPDDR4X RAM pro lepší plynulost
 • 256GB SSD úložiště urychlí chod
 • Wi-Fi 6 pro až o 37 % rychlejší bezdrátové připojení
 • Latence Wi-Fi poklesla až o neuvěřitelných 75 %
 • 2 porty Thunderbolt 4 s propustností 40 GB/s
 • TB 4 si poradí s přenosem dat, výstupem videa i s napájením
 • K iMacu připojíte jeden 6K monitor či dvě 4K obrazovky
 • Úspora financí – kabely Thunderbolt 4 výrazně zlevní
 • Kamera FaceTimeHD s obrazovým procesorem
 • 3 studiové mikrofony s kardioidním polárním vzorem
 • Mikrofony potlačují akustickou zpětnou vazbu
 • Komunikace bude jasná a zřetelná za každé situace
 • Podpora 3D zvuku Dolby Atmos vás teleportuje do centra dění
 • iMac si skvěle rozumí s iPhonem i s iPadem jako žádné PC na trhu
 • S Rosetta 2 lze spouštět mobilní aplikace přímo na iMacu
 • Sidecar pro 2. pracovní plochu či funkci zrcadlení obrazovky
 • Webový prohlížeč Safari automaticky rozpoznává trackery
 • Spolehlivě předchází kyberútokům a podává zprávy o soukromí
 • Počítač má líbivý ultratenký design o tloušťce 11,5 mm
 • Široký výběr barevného provedení pro každé prostředí
 • Praktické příslušenství Magic Keyboard a Magic Mouse v balení

Neodtrhnete od obrazovky oči

Vše je zase o krok blíž k realitě! Dokumenty, e-maily i webové stránky vypadají jako vytištěné na papíře díky 24″ displeji 4,5K Retina s IPS panelem a se speciální antireflexní vrstvou. Obrazovka se pyšní rozlišením 4480 x 2520 px, jemností 218 PPI a jasem až 500 nitů. Obrovská hustota pixelů je zárukou dokonale ostrého textu a nejjemnější grafiky.

Displej má jasné LED podsvícení a podporuje široký barevný gamut P3 s ještě sytějšími odstíny zelené a červené. Technologie True Tone pak automaticky upraví bílý bod displeje podle barevné teploty prostředí pro přirozenější zobrazení s výrazným kontrastem mezi temnou černou a zářivě bílou. Ostrý obraz z téměř jakéhokoliv úhlu vám naprosto vyrazí dech svou sytostí, propracovanými detaily a realističností.

iMac = neuvěřitelný výkon

Čip Apple M1 definuje nový iMac! Špičkové 8jádrové CPU s taktem 3,2 GHz zvládá i složité pracovní postupy při úpravách fotek, programování nebo střihu videa s osobitou lehkostí a grácií. Výkon procesoru je tak až o 85 % vyšší oproti předchozí generaci a u grafického procesoru došlo ke zdvojnásobení výkonu, což oceníte při práci v náročných aplikacích, jako je Xcode nebo Affinity Photo.

Fantastické 8jádrové GPU utáhne graficky náročné úlohy a hrám dává naprostou plynulost. Vyspělý 16jádrový Neural Engine pro aplikace, které pracují se strojovým učením, slibuje až 9násobné zvýšení výkonu. Superrychlá 8GB jednotná paměť RAM zajistí, aby všechno běželo hladce a plynule. Tento souvislý blok paměti s vysokou propustností a nízkou latencí umožňuje aplikacím efektivně sdílet data mezi CPU, GPU a Neural Enginem.

Čip Apple M1 definuje iMac!

Dokonalý macOS Big Sur

Operační systém macOS Big Sur byl vyvinutý pro ohromný potenciál čipu M1 a jedná se o nejvyspělejší počítačový operační systém dotažený na nový stupeň výkonu a elegance. Big Sur je prosluněný region na pobřeží amerického státu Kalifornie, který díky svému řídkému osídlení a divoké přírodě patří mezi vyhlášené rekreační oblasti. Toto klidné prostředí vyhledávalo k odpočinku a inspiraci velké množství slavných umělců. Podobné renomé má i nový MacOS, který vám rovněž poskytne uživatelsky přívětivé prostředí, jako je právě i údolí Big Sur.

Nový design kombinuje oznámení a widgety do jednoho zobrazení, ve kterém je toho na první pohled vidět víc. Oznámení se seskupují podle aplikace a často jsou interaktivní – snadno si tak pustíte další epizodu podcastu nebo si zobrazíte podrobnosti o pozvánce z Kalendáře. Všechno si navíc můžete maximálně přizpůsobit dle svého gusta pomocí návrhu widgetů, u kterých můžete vybrat ze 3 různých velikostí pro větší přehlednost.

Safari je nejlepší nástroj na prohlížení webu, vyhledávání a streamování na všech zařízeních Apple. Jeho dosud největší aktualizace přináší úplně nové možnosti přizpůsobení, zlepší výkon, šetří baterii a obsahuje vyspělé funkce na ochranu soukromí. Safari pomocí inteligentní prevence sledování rozpoznává trackery a brání jim vytvářet profily a sledovat vaši činnost na webu. Na úvodní stránce pak naleznete Zprávu o soukromí, ve které se dozvíte, jak Safari v uplynulém týdnu chránilo vaše soukromí na navštívených webech.

Apple iMac (2021) a Zpráva o soukromí

Univerzální aplikace

Každá aplikace dodávaná s iMacem a každá aplikace od společnosti Apple je optimalizována pro čip Apple M1. Aplikace jako Pages, Keynote, GarageBand a iMovie ukazují, jak úžasný může být výkon s M1. Spusťte až 3x více zásuvných modulů nástrojů a efektů s Logic Pro. Procházejte úkoly pomocí Final Cut Pro, jako je vykreslení komplexní časové osy, které bude až 6x rychlejší. Stejně tak rychlá bude i úprava 6K videa v reálném čase s korekcí barev přes Blackmagic DaVinci Resolve.

Každá aplikace od společnosti Apple je optimalizována pro čip Apple M1.

Rosetta 2

Poprvé můžete své oblíbené aplikace pro iPhone a iPad spouštět přímo na iMacu. Se zavedením Rosetta 2, M1 a macOS Big Sur lze bezproblémově spouštět aplikace, které dosud nepřešly na univerzální verze. To znamená hrát více her, pracovat ve více aplikacích i sledovat více obsahu.

Mobilní aplikace fungují a chovají se jako skutečné aplikace pro iMac – s lištou nabídek, podporou měnitelných oken a s ovládáním myší / trackpadem. Bez aktualizace tedy můžete pokračovat v práci na projektech Fusion360 nebo dosáhnout další úrovně ve své oblíbené hře. A díky Metal a M1 mají některé graficky nejnáročnější aplikace v rámci Rosetty 2 lepší výkon než nativní běh na předchozích systémech Mac s integrovanou grafikou.

Oblíbené aplikace pro iPhone a iPad můžete spouštět přímo na iMacu díky Rosetta 2.

iMac + iPad = spolupráce na jedničku

Aplikace Sidecar se skvěle hodí v situaci, když potřebujete ostatním něco ukázat. V praxi to tedy znamená, že Sidecar rozšíří pracovní prostor na iMacu o MacBook, iPad nebo iPhone, kdy tato zařízení poslouží jako 2. užitná plocha. Zároveň můžete zrcadlit obrazovky, takže se na obou zařízeních zobrazí to samé, takže se větší skupina lidí nemusí krčit u jednoho chytrého telefonu.

Rozehrajte hru z Apple Arcade na jakémkoliv zařízení a pokračujte na jiném pomocí Sidecar. Pracujte ve více aplikacích nebo editujte grafiku se zobrazením na iMacu, zatímco nástroje a palety využijete na svém iPhonu či iPadu. Nový Apple iMac si rozumí s iPhonem a iPadem jako žádný jiný počítač na trhu!

Aplikace Sidecar rozšíří pracovní prostor iMacu o MacBook, iPad nebo iPhone.

Thunderbolt 4

Apple iMac je vybavený dvojicí konektorů Thunderbolt 4 se symbolem ⭍, díky kterému snadno připojíte externí monitor s rozlišením až 6K, jako je kupříkladu Apple Pro Display XDR. Navíc umožňuje připojit hned několik zařízení k jedinému rozbočovači, což předchozí Thunderbolt 3 nepodporoval. To pomáhá udržovat rychlost a podporovat více zařízení, takže zvládne až dva 4K displeje navíc namísto jednoho.

Thunderbolt 4 v jednom univerzálním portu spojuje ohromnou šířku pásma s mimořádnou všestranností standardu USB-C. Poskytuje simultánní obousměrné datové, zvukové a obrazové signály či napájí zařízení. Jeden konektor si tak poradí s přenosem dat, výstupem videa i napájením – to všechno s neuvěřitelnou propustností až 40 GB/s! Navíc už teď je jisté, že vám Thunderbolt 4 ještě uspoří mnoho peněz, jelikož kabely s tímto konektorem zlevní, protože již nebudou potřebovat vestavěné procesory.

Apple iMac je vybavený dvojicí konektorů Thunderbolt 4.

Wi-Fi 6

Další velkou výhodou je podpora standardu IEEE 802.11ax, kterému se zjednodušeně říká Wi-Fi 6. Nejnovější generace Wi-Fi je nejen rychlejší, ale navíc se stará o to, aby měl iMac stabilní bezdrátové připojení, i když se k síti připojují další a další zařízení. U hustého nasazení jsou rychlosti propustnosti až 4x vyšší než u přechozího standardu IEEE 802.11ac (Wi-Fi 5). Nominální rychlost je až o 37 % rychlejší a latence poklesla o neuvěřitelných 75 %.

Apple iMac poskytuje stabilní bezdrátové připojení Wi-Fi 6.

Lépe vidět, lépe slyšet

Díky čipu M1 teď kamera FaceTime HD může naplno využívat nejnovější obrazový signálový procesor. Dosáhnete tak vyšší kvality obrazu při videokonferencích a dalších aplikacích, jelikož tento procesor vytahuje více detailů ve stínech i světlých místech prostřednictvím počítačové videografie. Mapování tónůrozšiřuje dynamický rozsah a detailněji prokresluje světlé i tmavé oblasti záběru. Vyspělé potlačování šumupřispívá k ostřejšímu vykreslení tmavých oblastí. Větší snímač pak zachycuje více světla, takže světlé plochy ještě nikdy nevypadaly tak dobře. Detekce obličeje pomocí Neural Enginu líp nastavuje rovnováhu bílé a stupně expozice pro přirozenější podání odstínů pleti.

Ať vedete mítink, stříháte zvukové stopy, nahráváte podcast nebo si voláte s přáteli či rodinou, nové mikrofony studiové kvality sejmou váš hlas čistě a jasně i bez vlastního nahrávacího studia a potřebné výbavy. Soustava 3 mikrofonů s kardioidním polárním vzorem je navržená tak, aby potlačovala akustickou zpětnou vazbu (Larsenův efekt), díky čemuž budou vaše hovory mnohem přirozenější. Pomocí technologie formování paprsku pak mikrofony filtrují hluk na pozadí pro ideální náběr zvuku za každé situace. Apple iMac se tak hodí pro hlasové i hudební aplikace, což posunuje vaší kreativitu na zcela novou úroveň.

O dokonalou reprodukci zvuku bez nežádoucího zkreslení a vibrací se pak starají 2 páry basových reproduktorů, kdy ke každému páru je k dispozici také 1 výkonný výškový reproduktor. Dohromady tato sestava servíruje detailní audio a pokročilé algoritmy podporují prostorový zvuk Dolby Atmos, které vás teleportují přímo do centra dění prostřednictvím post-processingu. Audio stopa je pak výrazná a bohatá, takže spolehlivě vyplní celý prostor v malé i velké místnosti.

Samotné reproduktory pak zprostředkují konkrétnější hlas vašich blízkých, obchodních partnerů či kolegů při vzájemných hovorech, takže vaše komunikace tak nebude váznout na mrtvém bodě. Vestavěné reproduktory jsou dostatečně silné pro poslech hudby či pro sledování filmů, seriálů a dokumentů, takže pro prvotřídní multimediální zábavu není nutné používat externí reproduktory či sluchátka.

Apple iMac podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos.

Specifikace

 • Značka: Apple
 • Model: iMac (2021)
 • PN: MGPC3CZ/A
 • Určení: počítač
 • Typ: all-in-one PC

Displej

 • Velikost displeje: 24″
 • Typ displeje: IPS
 • Podsvícení displeje: LED
 • Povrch displeje: lesklý
 • Rozlišení displeje: 4480 x 2520 px (4,5K)
 • Obnovovací frekvence: 60 Hz
 • Poměr stran: 16 : 9
 • Jemnost displeje (PPI): 218 PPI
 • Jas: až 500 nitů

Hardware

 • SoC: Apple M1
 • Instrukční sada: AArch64; ARMv8-A
Procesor
 • Mikroarchitektura: Firestorm and Icestorm
 • Litografie / výrobní proces: 5 nm
 • Počet jader a frekvence CPU: 8x – 4x 3,2GHz Firestorm; 4x 2GHz Icestorm
 • Počet vláken: 8x
 • Mezipaměť L1: 2 MB
 • Mezipaměť L2: 16 MB
 • Funkce procesoru: automatické přetaktování, HyperThreading, snížená spotřeba, virtualizace
Grafické jádro
 • Počet jader GPU: 8x
 • Frekvence GPU: 1278 MHz
 • Počet jednotek pro mapování textur (TMUs): 64
 • Počet jednotek pro výstupní vykreslení (ROPs): 32
 • Propustnost (FP32): 2,6 TFLOPS
 • Šířka paměťové sběrnice: 128 bitů (IMC)
Operační paměť
 • Velikost RAM: 8 GB
 • Typ paměti RAM: LPDDR4X
 • Frekvence paměti RAM: 4 266 MHz
Paměť a mechanika
 • Typ úložiště: SSD
 • Velikost uložiště: 256 GB
 • Integrovaná mechanika: Ne
 • Čtečka paměťových médií: Ne

Software

 • Operační systém: MacOS Big Sur
 • Nainstalované aplikace: Fotky, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote, Siri, Safari, Mail, FaceTime, Zprávy, Mapy, Akcie, Domácnost, Diktafon, Poznámky, Kalendář, Kontakty, Připomínky, Photo Booth, Náhled, Knihy, App Store, Time Machine, Apple TV, Hudba, Podcasty, Najít, QuickTime Player

Rozhraní

 • Verze Bluetooth: v5.0
 • Typ síťové karty: GLAN, WLAN
 • Podporované WiFi standardy: 802.11a/b/g/n,/ac/ax
 • Nejnovější standard: 802.11ax (Wi-Fi 6)
 • Počet LAN: 1x GbE RJ-45
 • Podpora DisplayPort: Ano
 • Audio konektor: 1x 3,5mm TRRS
 • Počet USB: 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C + 2x Thunderbolt 4

Fotoaparát a kamera

 • FaceTime kamera: Ano
 • Rozlišení: 1080p
 • Fuknce: automatické vyvážení bílé, automatická expozice, rozpoznávání obličejů, slučování snímků, potlačování šumu, zvýrazňování detailů, místní mapování tónů

Audio

 • Integrovaný mikrofon: Ano
 • Počet mikrofonů: 3
 • Akustický princip: kondenzátor
 • Polární vzor: kardioidní (ledvinový)
 • Reproduktory: 4x basový reproduktor, 2x výškový reproduktor
 • Podpora 3D zvuku: Dolby Atmos

Napájení

 • Vstup: 120 až 230 V AC / 50 až 60 Hz
 • Výkon zdroje: 143 W

Fyzické vlastnosti

 • Materiál: hliník
 • Barva: stříbrná
 • Čistá hmotnost: 4,46 kg
 • Rozměry bez stojanu (Š x V x H): 54,7 x 46,1 x 1,15 cm
 • Rozměry se stojanem (Š x V x H): 54,7 x 46,1 x 14,7 cm
 • Hmotnost balení: 11,15 kg
 • Rozměry balení (Š x V x H): 66 x 56,8 x 16,3 cm

Obsah balení

 1. 1x 24″ all-in-one počítač Apple iMac
 2. 1x 143W napájecí adaptér
 3. 1x 2m napájecí kabel s magnetickým konektorem
 4. 1x klávesnice Apple Magic Keyboard
 5. 1x myš Apple Magic Mouse
 6. 1x USB-C/Lightning kabel
 7. 1x příslušná dokumentace

Stránky o produktu:

www.apple.cz

Parametry

Procesor a chipová sada

Chipset
Apple M1
Typ CPU
M1
Model CPU
Apple M1 CPU

Operační paměť

Typ paměti
LPDDR4
Frekvence paměti (MHz)
4 266
Velikost operační paměti [GB]
8
Konfigurace pamětí
1x 8 GB

Grafická karta

Typ grafické karty
Integrovaná

Systémový disk

Typ pevného disku
SSD M.2
Kapacita pevného disku
256 GB

Displej a zobrazení

Úhlopříčka [palce]
23,5"
Rozlišení
4480 x 2520
Technologie panelu
IPS
Povrchová úprava displeje
Lesklá
Dotyková obrazovka
Ne

Multimédia

Optická mechanika
Ne
Čtečka paměťových karet
Ne
Reproduktory
Ano
Zabudovaný mikrofon
Ano
Webkamera
Ano

Komunikace

WiFi
Ano
Bluetooth
Ano
Bluetooth verze
5.0

Ovládání

Klávesnice součástí balení
Ano
Myš součástí balení
Ano

Vstupy a výstupy

DisplayPort výstup
Ano
DVI výstup
Ne
Počet konektorů USB 3.0
2
Počet konektorů USB 3.1 Type A
0
Počet konektorů USB 3.1 Type C
1
Thunderbolt
Ano

Operační systém a software

Operační systém
Mac OS

Bezdrátové vlastnosti

WiFi specifikace
802.11a/b/g/n/ax (WiFi 6)

Napájení a baterie

Typ zdroje
143W

Fyzické vlastnosti

Barevné provedení
stříbrná
Rozměry š x v x h (mm)
547 x 461 x 147
Hmotnost (kg)
4,46
Stolní PC,AIO,Server
All In One

Záruka

Délka záruky pro IČO (měsíce)
12
Délka záruky (měsíce)
24
 
 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stolní počítače
Záruka: 2 roky
Nevyplňujte toto pole:
š Avatar autora dotaz 6.8.2023 13:24
dobrý den, v popisu produktu vidím napsané že zařízení má 2x thunderbold konektor. Nemohu však najít jestli také obsahuje 2x usb c jako na obrázku. kolik má tedy toto zařízení konektorů?
Odpovědět